€ / EUR
Vyberte menu
€ / EUR

Česká koruna

VALTHERM - certifikované rúno micro vatelín 180g

Dostupnosť: skladom
7.75 bez DPH
9.30 M
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Certifikované rúno MICRO 180g značky VALTHERM

Vzduch je najlepšia izolácia tepla a na základe tohoto fyzikálneho princípu bol vyvinutý otepľovací materiál značky VALTHERM. Jedná sa o polyesterové mikrovlákna v plástovej štruktúre s diferencovanou hustotou, kde sú vytvorené milióny mikroskopicky malých vzduchových dutín, ktoré v sebe viažu teplo izolujúci vzduch .

Pokiaľ sa človek pohybuje, je dosiahnutá tepelná izolácia až do - 35°C.

Pre pohodlnosť a funkčnosť odevu či iného výrobku, napríklad spacieho vaku je dôlezitá celková priedušnosť a to zrovna tak, ako jeho izolačná schopnosť. Výroba tohoto typu materiálu bola zameraná práve na tento faktor. Vodná para medzi odevom/ dekou, spacím vakom/  a telom totiž veľmi podstatne znižuje izolačnú schopnosť. Plástová štruktúra materiálu zabezpečuje bezproblémový transport vodnej pary na povrch odevu. Vďaka ultratenkým vláknam je v materiáli VALTERM zabezpečená vysoká funkčnosť tepelnej izolácie aj pri redukovaných hrúbkach materiálu. Poskytuje tak užívateľovi aj vysoký estetický komfort a pohodlie. Vatovanie VALTHERMOM je ľahké a mäkké.

Má vysokú odolnosť voči opakovanému čisteniu. 

Vhodné aj pre výrobky pre deti do 3 rokov - Certifikované OEKO - TEX 100

ANTIALERGICKÝ- neobsahuje žiadne alergény

Oblasť použitia: lyžiarske oblečenie, športové oblečenie, oteplovacie nohavice, zimné bundy, kabáty a plášte do dažďa, spacie vaky, deky, prehozy.

Hmotnosť: 280g / 180g/m

Šírka: 155 cm

Zloženie : silikonizované polyesterové vrstvené tepelné mikrovlákna a zpevnený 100% POLYESTER

 

****  výhody materiálu ****

*Nízka nasiakavosť*

* Jedná sa o oteplovacie rúno s jedinečnou mikrobunkovou štruktúrou *

* vyniká absolútne bezkonkurenčnou ľahkosťou- je nekrčivý *

 * zachováva výborné izolačné schopnosti aj pri opakovanom praní *

* zloženie umožňuje maximálne udržanie telesnej teploty a to napriek tomu, aby zabránilo prirodzenej transpirácii - odolnosť voči napadnutiu mikroorganizmami a moľami *