€ / EUR
Vyberte menu
€ / EUR

Česká koruna

DROPS ALASKA UNI

17%

Vlnená klasika

100% strižná vlna

Dostupnosť: skladom
1.49 bez DPH
1.79 ks
Pôvodná cena 2.16, Zľava 17 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vlnená klasika!

 
 

Zloženie: 100% vlna


Skupina priadzí: C (16 - 19 stehov) / 10 vrstiev / aran / česaná
Váha / návin: 50 g = cca 70 metrov
Doporučená sila ihlíc: 5 mm
Skúšobná vzorka: 10 x 10 cm = 17 očiek x 22 radov
prať v ruke, max. 30 ° C / sušiť voľne rozložené / Vhodná pre plsteniu

DROPS Alaska je klasicky spriadaná, chemicky neošetrené 100% strižná vlna. Pred vlastným farbením neprechádza vlákna žiadnu zvláštnu úpravou - je len vymývaná a následne prejde bežným farbiacim procesom. Prirodzené vlastnosti vlákien sú tak v plnej miere zachované, navyše tento postup podporuje ich tvarovú stálosť a zvýrazňuje štruktúru.

DROPS Alaska je 3vláknová vlnená priadza, jeden z klasických pilierov kolekcie DROPS. Obľubu si získala hneď pri svojom uvedení na trh v polovici 80. rokov a teší sa jej stále. Ponúkame ju v širokej palete farieb a v našej databáze z nej nájdete celý rad rôznych modelov - pletených, háčkovaných i plstených, pre dámy, pre pánov, pre deti aj pre domácnosť.

V farebnicu tejto priadze nájdete niekoľko zmesových farieb (mix) - tie vznikajú spojením dvoch alebo viacerých farebných vlákien už počas mykanie, spriadanie sú potom ako jedno vlákno s typickým viacfarebnou "miešaným" efektom.

Made in EU

Táto priadza má certifikát Oeko-Tex® (číslo 25.3.0099), Standard 100, Class I. To znamená, že priadze bola testovaná a uznaná úplne bez obsahu nebezpečných aj škodlivých chemikálií a ľudia ju môžu bez obáv používať. Class I je najvyšší stupeň certifikácie, ktorý zaručuje nezávadnosť tejto priadze a jej vhodnosť na výrobky pre bábätká a malé deti (0-3 roky).

 

Uvažujete o plstení tejto priadze?

Pozrite sa, ako táto priadza vyzerá pred a po plstení:

pred      

 

pred                                                                                                                      po

Ihly: 5,00 mm
Pred: 17 očiek x 22 riadkov
Potom: 24 očiek x 38 riadkov

Prečítajte si viac o plstení tu